My i nasz blog

O blogu

Nasz blog jest blogiem podróżniczo życiowym. Opowiadamy na nim jak przemierzamy świat naszą Westfalią T3. Staramy się nigdzie nie śpieszyć i w miarę możliwości zatrzymywać się w różnych krajach na tyle długo, aby poznać  je od tak zwanej kuchni. Naszym celem jest poznawanie ludzi, stylu pracy, życia w kraju w którym akurat przebywamy.

O nas

Jesteśmy parą, która wspólnie dzieli miłość do podróży, do poznawania nowych rzeczy, nowych ludzi. Trudno nam długo wysiedzieć w jednym miejscu, a jedynym motorem napędzającym nas do zarabiania pieniędzy, jest myśl o kolejnych podróżach. Chcemy czerpać z życia to, co według nas najcenniejsze, czyli radość, wolność i poczucie spełnienia. To wszystko zapewniają nam podróże. O naszej przyszłości wiemy niewiele, ale wiemy na pewno, że będzie ciekawie.

1 czerwca 2018, czyli w dzień dziecka pobraliśmy się, a słowa, że wkraczamy w nową drogę życia wzięliśmy sobie naprawdę do serca. Po 3 latach wyprowadziliśmy się z Norwegii i wyruszamy w naszą niekończącą się podróż poślubną. Plan jest, jak na razie, bardzo luźny. Wprowadzamy się do naszej Westfalii T3, którą zakupiliśmy specjalnie z tej okazji i wyruszamy w podróż po Europie. Jak długo potrwa nasza podróż jeszcze nie wiemy. Jedyne co będzie nas ograniczać to niestety i zawsze są fundusze. Planujemy zwiedzać oraz pracować, czasem wolontaryjnie, czasem również zarobkowo, aby nasza podróż trwała jak najdłużej. Nie ukrywamy, że podczas tej podróży będziemy szukać naszego nowego miejsca do życia, bo Norwegia nam się już troszkę znudziła, a bardziej zmoczyła i zziębła.

Naszą pierwszą wspólną podróż busem odbyliśmy w 2016. Przez dwa miesiące zwiedzaliśmy wynajętym busem Nową Zelandię. Było to jedno z naszych ogromnych marzeń. Na naszym blogu możecie znaleźć wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących Nowej Zelandii.

Przemas

Mam 36 lat, urodziłem i wychowałem się w Szczecinie. Od dziecka wodziłem palcem po mapie i marzyłem o przygodach w odległych zakątkach świata, na wzór Indiana Jonas. Na co dzień uśmiechnięty, energiczny i życzliwy z pozytywnym nastawieniem do każdego i wszystkiego. Moją największą pasją są rowery, jednak dużo serca i potu zostawiłem również na deskorolce. Uwielbiam żyrafy, kosmos i tatuaże. Po cichu staram się żyć pirackim życiem.

 

Aneta

Mam 30lat, urodziłam się i wychowałam we Wrocławiu. Podróżniczego bakcyla załapałam dość późno bo dopiero na studiach, kiedy w 2011 poleciałam na wymianę studencką do USA. Moją drugą pasją jest lacrosse. Trenowałam we Wrocławskiej drużynie Kosynierki Wrocław od 2009 do 2016, jednak potrzeba podróżowania i nie siedzenia dłużej w jednym miejscu wygrała. Uwielbiam Lamy i Alpaki oraz wszystko co kolorowe i słodkie. W tajemnicy marzę by zostać wampirem.